Příběh Pip 2021
    Novinky    0Komenty
Příběh Pip 2021

Když zavřu oči, vidím to vše znovu před sebou: růžové květinové tapety, dřevěné obrazové rámy s ornamenty s mosazným nápisem, na kterém stojí: ,,I tohle pomine…”

Tento obraz visel na zdi strýce Jacka Herona. Jack byl oblíbeným strýčkem mých bratranců, Wouta a Nielse. Ačkoliv byl Jack Brit, prožil svůj život v tropech.
Na živobytí si vydělával jako umělec a se svou francouzskou ženou žil v domě, který připomínal hrad s anglicko-francouzkou koloniální atmosférou.

My děti jsme tomuto místo říkali ,,Chateau Pippadour” (Zámek Pippadour), podle Jackovy ženy. Ačkoliv až později jsem si uvědomila, že to nemohlo být její opravdové jméno. Wout a Niel trávili celé prádzniny v tomto výjimečném venkovském sídle. Jednoho roku jsem se přidala k nim. Okamžitě jsem pochopila, proč to tam tolik milují.
Jackův nakažlivý smích a jeho legrační zvyk trávit celé dopoledne v županu… Pippadůřino album herbářů, zimní zahrada plná exotických květin, zaharada a jezero, kde se klidně vznášely labutě mezi vodními lekníny. No a samozřejmě opičí motivy! ,,Od opic se můžeš naučit opravdu hodně,” říkával strýček Jack, ,,ukazují nám, kdo skutečně jsme.”
Měl opičky úplně všude! Na tapetách, porcelánu, záclonách nebo sedanech! Ve velké hale byly sochy tří moudrých opic - nevidí zlo, neslyší zlo a nemluví zlo. Jack i tetička Pippadour byli ztělesněním motta ,,Laissez-fair”, což ve volném překladu znamená ,,nechte činit, nechte plynout”. Celý den v pyžamu - proč ne? Plavky do deště? No jasně! Fish and chips k snídani? Dobrou chuť! 

Pippadour byla původem z Arcachonu, města známého svými ústřicemi. Tetička mě naučila zpracovávat mořské plody tím nejlepším způsobem! Také mě naučila, jak vylisovat květiny do herbáře, které jsme nasbíraly u ní na zahradě, jež si sama navrhla. Pomáhala jsem jí udržovat zahradu krásnou a čistou. Také mě nechala vybrat vhodnou vázu pro svazek květin, který jsme natrhaly. Měla kolekci váz z celého světa! Z Číny, Japonska nebo drážďanský ručně malovaný Delft blue.
Když jsem nepomáhala tetičce Pippadour, tak jsem sedávala se strýčkem Jackem v jeho studiu, kde měl obrovské okno s výhledem na nádherný venkovní altánek. Pili jsme čaj ze zdobeného hrnečku s velkým nápisem P. 

Zámek Pippadour se brzy stal mým ,,happy place” (místem, kam se v mysli ráda vracím do šťastných vzpomínek). Ačkoliv jsem tam strávila pouze týden a bylo to už hodně dávno, často myslím na bezstarostné dny, které mě naučily, jak si užívat života a jak nebrat nic nadarmo. V době života Jacka a jeho ženy nebylo slovo “mindfulness” ještě vymyšleno. Oni ale opravdu žili život naplno a podle motta: ,,všechno jednou pomine”. 

Jejich svět se stal mou inspirací pro novou kolekci na jaro/léto 2021. Skrze tuto kolekci se snažím předat jejich styl života - vychutnávat si každou chvilku v našem životě, kterou máme! 

Užijte si novou kolekci stejně tak jako my! 

Podívejte se na celé video zde.

S láskou,

Pip

Comments

Log in or register to post comments
Compare