Vážení zákazníci. v termínu od 13.7. do 21.7. mám dovolenou. Všechny vaše objednávky budu vyřizovat v následujícím týdnu.

Jak nejlépe využít barvy v interiéru

    Barvy mají neuvěřitelnou moc proměnit a oživit jakýkoli prostor. Správné použití barev v interiéru může vytvořit harmonické prostředí, které odráží vaši osobnost a přináší do vašeho domova pozitivní energii. Ale mixování barev a jejich použití není vždy snadné. Zde jsou některé tipy, jak se můžete pustit do používání barev s jistotou a kreativitou.

Začněte paletou barev

Předtím, než začnete malovat nebo nakupovat dekorace, je důležité zvolit si paletu barev, která bude základem vašeho interiéru. Můžete si vybrat jednoduché kombinace jako bílá a šedá pro moderní vzhled, nebo se rozhodnout pro odvážnější paletu s kombinací teplých a studených barev. Inspiraci můžete čerpat z přírody, umění nebo dokonce z vašich oblíbených míst.

Výběr správné palety barev je základním krokem pro vytvoření harmonického interiéru. Existuje několik přístupů k výběru barev:

Monochromatická paleta

Tento přístup zahrnuje použití různých odstínů jedné barvy. Například můžete zvolit odstíny modré od nejtmavší po nejsvětlejší. Monochromatické palety vytvářejí elegantní a klidné prostředí.

monochrom

 

Komplementární paleta

Komplementární barvy jsou ty, které jsou na barevném kole umístěny naproti sobě. Například modrá a oranžová, červená a zelená. Tato kombinace vytváří výrazný kontrast a živost v interiéru.

Analogická paleta

Analogické barvy jsou ty, které jsou vedle sebe na barevném kole. Například modrá, tyrkysová a fialová. Tento přístup vytváří harmonický a příjemný vzhled.

viva la vida

Triadická paleta

Tato paleta zahrnuje použití tří barev, které jsou rovnoměrně rozloženy na barevném kole. Například červená, žlutá a modrá. Triadické palety jsou dynamické a zajímavé, ale vyžadují opatrnou rovnováhu.

Neutrální paleta

Neutrální barvy jako bílá, šedá a hnědá mohou sloužit jako základ pro jakýkoli interiér a lze je kombinovat s jakoukoli jinou barvou. Dodávají prostoru klid a čistotu.

Experimentujte s různými texturami

Kromě barev můžete také hrát s různými texturami. Kombinace hladkých povrchů s hrubými a lesklými s matnými může vytvořit zajímavý vizuální dojem. Například, pokud máte bílé stěny, zkuste přidat plyšový koberec nebo hrubě tkané polštáře pro přidanou dimenzi.

Používejte barvy ve vrstvách

Když začínáte s mixováním barev, začněte s jednoduššími kombinacemi a postupně přidávejte další barvy podle potřeby či nálady. Můžete začít s dominantní barvou a postupně přidávat akcenty jiných barev, abyste dosáhli vyváženého vzhledu. Nebo můžete experimentovat s různými odstíny jedné barvy pro subtilní, ale elegantní efekt.

Využijte barevné doplňky

Barevné doplňky jako polštáře, deky, květiny nebo vázy jsou skvělým způsobem, jak přidat do vašeho interiéru barvy bez nutnosti malování nebo velkých změn. Můžete je snadno vyměňovat podle sezóny nebo aktuálních trendů.

doplňky

Buďte odvážní, ale nezapomínejte na harmonii

Používání barev ve vašem interiéru může být zábavné a kreativní, ale buďte opatrní, abyste nedosáhli přílišného chaosu. Hrajte si s odvážnými kombinacemi, ale udržujte harmonii a vyváženost. Pokud se cítíte nesměle, začněte s menšími změnami a postupně zvyšujte intenzitu barev.

Inspirujte se

Nenechte se omezovat konvenčními myšlenkami o používání barev. Inspirujte se různými designovými časopisy, sociálními sítěmi nebo dokonce vašimi cestami. Často se nacházíme nejzajímavější kombinace barev v nečekaných místech.

  pip-studio-home-deco-ss2021-vases-metal_optimized   1   278605_3   3