Kdo je Pip?

  
    Amsterdam, 14. června 2009

 

 

 

PIP se narodila v malé holandské vesničce blízko moře. Měla tři starší bratry a hlavně milovaného ptáčka - malého afrického papouška rodu Agapornis. Ŕíkala mu Tjommy,  uměl si tak i říkat. Sedával jí na hlavě  a na ramenou a všude ji doprovázel. Pravé jméno Pip je Anke, ale všichni jí říkají Pip, protože to bylo první slovo, které jako malé dítě vyslovila. Začali jí tak říkat bratři, přezdívka už jí zůstala.


Po absolvování designové Akademie umění si Pip koupila starý dům ve viktoriánském stylu na kraji města. Byl zchátralý a neudržovaný, zahrada zpustlá a zarostlá. Pip se však do domu zamilovala na první pohled. Dům sehrál velkou roli právě ve vytvoření značky Pip studio.


Když se zeptáte přátel Pip, jaká je, odpoví takto: ,, Upřímná a s ryzím srdcem. Žije naplno, miluje svobodu, nenávidí nespravedlnost. 
Při práci nezná odpočinku. Ví, co chce a žádná překážka ji nezastaví. Naslouchá názorům ostatních, poslouchá však i svou intuici a nakonec udělá to, co jí říká srdce.“


Pip navrhuje výrobky, které by si sama koupila. Její představa o vlastních výrobcích je celkem jednoduchá, praktická a upřímná: ,,Když vytvářím nový výrobek, musí být tak dobrý, abych si ho chtěla sama ponechat.  A kdybych ho chtěla dát někomu blízkému nebo přátelům, měl by je aspoň trochu potěšit. Bez těchto pocitů by to nemohl být pravý Pip výrobek.“


Všechno musí nést motto: ,,Veselé výrobky pro šťastné lidi“.


Pip nachází inspiraci v každodenních  zdánlivých obyčejnostech.  Při jejich bližším prozkoumání s údivem objevíme jejich krásu
a jedinečnost. Jednou ji při jarní procházce parkem okouzlila krása rozkvetlé plané růže. Později se stala motivem pro její výrobky. Jindy jí zase insprioval obsah starých truhlic, které objevila při zařizování podkrovního studia ve svém starém domě. Ten se pro změnu stal  nevyčerpatelným zdrojem inspirace pro její další kolekce.

Pipin styl je hřejivý a osobní. S citem pro detaily kombinuje barvy a motivy,  konečný efekt je pak vynikající. Každý výrobek je součástí jednotné myšlenky.
Pip je pilná včelka, která se nikdy nezastaví a pořád přichází s novými nápady.
Ty starší musí uvolnit místo novým. V poměrně krátkém čase od založení studia vytvořila následující kolekce:

  • Ložní a Koupelnová kolekce přikrývek, prostěradel, polštářků a ručníků
  • Řada školních potřeb: tužky, zápisníky, diáře, penály a školní batohy
  • Denní zápisníčky, foto alba, psací papír a další
  • Tapetové řady (vliesové nebo vinylové tapety)
  • Překrásné kolekce porcelánu Love birds, Blooming tiles, Blushing birds, La Majorelle, Winter Wonderland, Jolie, Royal a další!
  • Kolekce ubrusů, nádobí, zástěr, utěrek a dalších krásný věcí do kuchyně
  • Série dekorativních polštářů
  • Kabelky a tašky v sezonních kolekcích 
  • Pestrobarevné kosmetické tašky a kufříky 

Pip výrobky nejsou dostupné v běžných obchodech. Najdete je pouze v lepších specializovaných evropských prodejnách a e-shopech. Začíná si budovat jméno v Austrálii i Americe. Pip dobývá svět. Nebyl to Pipin záměr, ale její výrobky oslovují čím dál tím více lidí. Je to i díky mottu: ,,Veselé výrobky pro šťastné lidi!“. :)